www.endustriweb.com
Kennametal

Kennametal, HPX Karbür matkabı sunar

Çelik uygulamaları için yeni nesil yüksek performanslı matkap, takım ömrü ve verimlilik için çıtayı yükseltiyor


Kennametal, çelikte yüksek performanslı, yüksek sayıda sürekli delik delme için karbür delik delme ürün grubunda yeralan HPX Matkap programını genişletti. Herhangi bir ISO-P çelik malzemede 8 x D'ye kadar delikleri hızlı ve verimli bir şekilde delmek için tasarlanan HPX Matkap, kuru ya da az miktarda yağlamalı uygulamalarda bile rakip ürünlere kıyasla iki kat daha fazla takım ömrü ve üç kat verimlilik sağlar.

Temel farklılaştırmalar
HPX Matkabı, çelik uygulamalar için tercih edilmesinde üstün kılan nedir? Fark tasarımdadır. Çelikler, genellikle maksimum takım ömrünün ve çıkan parçanın kritik önem taşıdığı üretim yoğunluğunda çok çeşitli otomotiv, ticari ve endüstriyel uygulamalar için kullanılır. Yine de çelik, delme işlemleri sırasında son derecede güçlü mekanik yükleme yaratarak, takımın hızla aşınmasına ve takımın aşınmaya daha yatkın köşelerinde talaş kaynamasına neden olan kuvvetleri ortaya çıkarır.

Kennametal, küçük bir köşe pah uygulayarak ve HPX Matkabın kesme kenarını düzleştirerek bu sorun yaratan noktayı ortadan kaldırdı. Kanalların etrafını sarmalayarak boydan boya aşağıya doğru inen kenar boşluğu zırhları ile birlikte matkabın sürdürülebilir dayanıklılığı sağlanmakta ve aynı zamanda sürtünme azaltılmaktadır.


Kennametal, HPX Karbür matkabı sunar
Eşsiz uç tasarımından tescilli çok katmanlı kaplamaya kadar HPX Matkabın yenilikçi tasarımı, üreticilerin çelikte delik işleme uygulamalarında ustalaşmalarına yardımcı olur.

Kesme kenarında talaş yapışması, alaşımlı çeliklerin delinmesinde sık karşılaşılan bir diğer sorundur. HPX Matkabın düz kesme kenarı, bunların bazılarının ortadan kaldırılmasına yardımcı olur, ancak gerçek olan sorunu kökünden çözen unsur, matkabın en uygun duruma getirilmiş kesme kenarı hazırlığıdır. Bu yumuşak honlama, takımın son derecede mükemmel parlatılmış kanallarına ek olarak, kesme kenarında talaş yapışmasına neden olan sürtünmeyi daha da azaltır. Çelik için özel olarak tasarlanmış KCP15B Karbür kalite ile tescilli çok katmanlı bir AlTiN kaplama birlikteliği ve HPX Matkap, yüksek yoğunlukta ISO-P malzemede delik delmede takım ömrü için yeni bir standart belirlemektedir.


Kennametal, HPX Karbür matkabı sunar

Ürün müdürü Frank Martin, “HPX Matkap çok yüksek kesme parametrelerle çalıştırabilir” dedi ve kişisel görüşünü açıkladı; “Daha uzun ömürlüdür, daha az kuvvet oluşturur ve daha kaliteli delikler açar. Bir matkaptan daha başka ne isteyebilirsiniz ki? ”

Daha düşük kuvvetler, daha iyi güvenilirlik
HPX Matkapta bulunan özel derin kesme kertiği talaş oluşumunu iyileştirir ve talaşların daha küçük kıvrımlar şeklinde oluşmasını sağlar. Malzemeye özellikli HPX uç geometrisi, daha düşük işmili kapasiteleri nedeniyle dengesiz kesme koşullarında çalışmak zorunda kalınan ya da yetersiz iş parçası bağlamalı tezgahlar için sorunsuz çalışmaya neden olan daha düşük kesme kuvvetleri oluşturur.

Sürdürülebilir kesintisiz bir kesme, HPX Matkabı takım kırılmasına karşı daha dirençli hale getirir ve çok yüksek parlatılmış talaş kanalları mükemmel talaş boşalması sağlar. Bu durum, yüksek basınçlı soğutma sıvısı pompalarını kuru kesme veya az miktarda yağlama özellikli sistemler lehine kapatmak isteyen otomobil üreticileri ve diğer üreticiler için özellikle önemlidir. Bu talaşlı imalat atölyeleri için de düşük sürtünmeli kesme ile birlikte verimli talaş boşalma koşulu önem taşımakta ve HPX Matkap her iki unsuru da sağlamaktadır.

Aslında, matkap DIN 6535 ve 69090-03 standartlarını karşılayan az miktarda yağlama özellikli sızdırmaz bir arayüzle donatılmış olduğundan artık müşteri odaklı özel siparişlerin ya da işletmenin öngördüğü takım biçim değişikliklerin yapılmasına gerek kalmamaktadır.
Kennametal, HPX Karbür matkabı sunar
HPX Matkap, çelikte ilerlemelerin ve hızların önemli ölçüde arttığı koşullarda bile rakip takımlardan daha uzun takım ömrü sağlar.

  Ask For More Information…

LinkedIn
Pinterest

Join the 155,000+ IMP followers