www.endustriweb.com
NSK

NSK Diskaro Poyralarla ekstrem koşullarda güvenilirlik

Tarım sektöründe kullanılan rulmanları düşündüğümüzde potansiyel tehlikelerin sonu gelmiyor; nem, toz, aşındırıcı gübreler ve oldukça yüksek azami yükler (taş parçalarının sıçraması gibi durumlarda oluşanlar). Ancak dayanıklı rulman tasarımı ve son derece etkin keçesi sayesinde NSK Diskaro Poyralar en zorlu çalışma koşulları için bile en ideal seçim. Almanya'da üretilen bu yenilikçi parçalar; kısa diskarolar, tohumeker ve biçerdöver gibi yaygın tarım uygulamalarında en popüler seçim halini aldı.

Yüksek basınçlı yıkama rutinleri ve çok zorlu çalışma koşulları, tarım sektöründe kullanılan ekipmanların rulman ve keçeleri için de çok sayıda ihtiyaca neden oluyor. Düşük kaliteli bir rulman tasarım ve performans seviyesi gereği güvenilir ve verimli bir çalışma sağlayamaz. Aksine bu tür rulmanlar aksama ve kesintilerle birlikte maliyetli arızaların da sık yaşanmasına neden olur.

Diskaro Poyra da NSK'nin bu soruna bulduğu çözümdür. Bütçe dostu, kendinden yağlamalı rulman üniteleri, tarım araçları kullanan kullanıcılara çok sayıda büyük avantaj sağlar. Yüksek performanslı Diskaro Poyra yüksek eksenel ve dikey yükleri destekleyen çift sıralı eğik bilyalı rulmanıyla öne çıkar. Mükemmel tasarlanmış yapısı, rulmanın doğrudan ve kolaylıkla araca bağlanan sağlam bir yatağa entegre bir flanş ile yerleştirilmesini sağlar.

Bunların yanında, üretim Almanya'da yapıldığı için NSK Avrupa çapında oldukça hızlı şekilde Diskaro Poyra tedariği sağlayabilmektedir. Munderkingen tesisi, 70 yılı aşkın son kalite üretimiyle gurur kaynağımız.

Diskaro Poyrada yüksek performanslı rulman teknolojilerinin yanı sıra, en zorlu çalışma koşullarındaki uygulamalarda bile güvenilir koruma sağlaması için son derece etkin bir keçe sistemi bulunur. Bu kapsamlı sistem labirent ve temaslı keçe tasarımlarının birleşiminden oluşur.
Böylece hem atık hem de yağ giriş ve çıkışı önlenmiş olur. Ayrıca 'Ömür Boyu Yağlı' Diskaro Poyra rulmanlar, bakım gerektirmeyen kullanım sağlar.

Yenilikçi rulman tasarımı ve keçe sistemi sayesinde kullanım ömrü de önemli ölçüde artar. Ekstrem baskı altında dahi Diskaro Poyra rulmanlar, ve bunların kullanıldığı araçlar, satılan diğer ticari markalara kıyasla daha uzun kullanım ömrü sağlarken, modüler yapısı da bireysel kullanıcı ihtiyaçlarına kolayca adapte edilmesini sağlar. Böyle durumlarda Munderkingen tesisi esnek üretim olanakları sayesinde özel talepler için bile rekabetçi fiyatlarla hızlı teslimat sağlar.

1954'te kurulan Munderkingen tesisi, tarım sektöründeki lider makina üreticileri için rulmanlarla üretim hayatına başlamıştır. Tesisi 1990 yılında NSK devraldıktan kısa bir süre sonra, müşterilere özel rulmanları bile küçük partiler halinde, yüksek verimlilikle üretmek için gerekli koşulları sağlayan esnek çalışma koşullarına sahip üretim tesisleri açtı. NSK Avrupa, 800 mm boyuta kadar disk çapı sunmaktadır.

1) Diskaro Poyra yatağının kesiti, yüksek eksenel ve dikey yükleri destekleyen çift sıra eğik bilyalı rulmanı göstermektedir.


NSK Diskaro Poyralarla ekstrem koşullarda güvenilirlik

2) NSK'nin kapsamlı keçe sistemine yakından bakıldığında da sistemin, atıkların labirent keçeden geçmesini imkansız hale getirdiğini görüyoruz.
 

NSK Diskaro Poyralarla ekstrem koşullarda güvenilirlik

 

  Ask For More Information…

LinkedIn
Pinterest

Join the 15,000+ IMP followers