www.endustriweb.com
HMS Industrial Networks AB

Anybus Wireless Bolt CAN — Wi-Fi veya Bluetooth üzerinden CAN iletişimi

Beş yıl önce piyasaya sürüldüğü ilk tarihten bu yana Anybus® Wireless Bolt, binlerce endüstriyel uygulamaya kablosuz Ethernet erişimi sağladı. Cıvata bağlantısı ile makineye montajı için sağlam ve benzersiz bir form faktörü sunan Wireless Bolt, bugün en zorlu endüstriyel uygulamalarda kendini kanıtlanmış ve güvenilir bir çözümdür.. Kullanım alanları, depo kurulumları ve AGV'lerden gıda üretimine, yeraltı madenciliği veya kaba dış mekan uygulamalarına kadar değişiklik gösterir. Her zaman için başarıyı temel alan HMS, şimdi ana ekipmanla CAN tabanlı iletişim sağlayan Anybus Wireless Bolt CAN'ı piyasaya sürüyor.

Anybus Wireless Bolt CAN — Wi-Fi veya Bluetooth üzerinden CAN iletişimi

Endüstriyel CAN kablosuz hale geliyor.
CAN için sunulan yeni Anybus Wireless Bolt, CAN tabanlı ve ağır hizmet tipi makine ve uygulamaların CAN verilerini sağlam bir kablosuz bağlantı üzerinden aktarmasını sağlar. Kablosuz iletişim, hızlı Wi-Fi bağlantısı veya güvenilir Bluetooth bağlantısı üzerinden kurulur. CAN verileri, istenirse diğer standart Wi-Fi altyapısının da kablosuz bağlantıya bağlanmasını sağlayan TCP/IP bağlantısı üzerinden taşınabilmektedir.

J1939 CAN tabanlı araç verisine kablosuz erişim
Tipik bir kullanım örneği olarak ise dökme malzeme taşıma kamyonu gibi endüstriyel bir araçtan CAN verilerine kablosuz erişim olarak verilebilir. Anybus Wireless Bolt CAN ile J1939 CAN verileri, operatörün devam eden dökme malzeme doldurma sürecine ilişkin tam kontrol ve görünürlük elde etmesini sağlayan bir tablete kolay bir şekilde iletilebilir.

Üretimde Wireless CANopen kullanımı
Anybus Wireless Bolt CAN, CAN verilerinin taşınması söz konusu olduğunda tamamen şeffaftır, yani CANopen da dahil olmak üzere herhangi bir CAN tabanlı protokolle çalışabilir. Bu da herhangi bir üretim sürecinde mobil otomasyon adaları oluşturma olasılığını meydana getirir - Zira Anybus Wireless Bolt CAN, CANopen hattını kablosuz olarak köprüleyecektir.

Endüstriyel ağlar ve IoT uygulamaları için çeşitli kablosuz bağlantı seçenekleri
Yeni Anybus Wireless Bolt CAN'a ek olarak, Wireless Bolt ürün ailesi, seri ve endüstriyel Ethernet bağlantısı kullanarak ana ekipmana bağlanabilen diğer versiyonları da içermektedir. Wireless Bolt'un kablosuz tarafında ise Wi-Fi ve Bluetooth seçenekleri, IoT uygulamaları için yeni LTE standartları olan NB-IoT ve CAT-M1'i destekleyen bir versiyonla bütünleştirilmiştir.

Anybus Wireless Bolt hakkında daha fazla bilgi almak için:
https://www.anybus.com/products/wireless-solutions


Anybus Wireless Bolt CAN — Wi-Fi veya Bluetooth üzerinden CAN iletişimi

  Ask For More Information…

LinkedIn
Pinterest

Join the 155,000+ IMP followers