www.endustriweb.com
NSK

NSK, InnoTrans 2022'de demiryolunun geleceğini harekete geçirecek

InnoTrans 2022 uluslararası taşımacılık teknolojisi fuarında (20-23 Eylül, Berlin), NSK, aks kutuları, CER motorları ve şanzıman uygulamaları için eksiksiz bir rulman çözüm paketi sergileyecek. Şirket, özellikle yüksek hızlı yolcu taşımacılığı segmentinde Avrupa demiryolu OEM'leriyle aktif ilişkisini hızlandırmakta ve InnoTrans 20. Salon Stand 260'ı ürün yenilikleri, performans ve kalitesini sergilemek için kullanacak.

Birçok ürün arasında, NSK'nın aks kutusu rulman çözümleri öne çıkarak ilgi odağı olacak. Şirket, RCT sızdırmaz konik makaralı rulmanları ile Fransa ve Birleşik Krallık'taki yüksek hızlı raylı yolcu taşıma sistemlerinde şimdiden güvenilirlik, uzun hizmet ömrü ve güvenlik alanlarında başarılar elde etti.

NSK'nın RCT rulmanları, tüm bileşenleriyle yüksek düzeyde entegredir ve dayanıklılık ve olağanüstü performans sağlamak için gelişmiş sızdırmazlık mekanizmaları içerir.Bu yenilikçi rulmanlar özellikle yüksek darbe yükleri, statik ve radyal yükler ve eksenel yükler de dahil olmak üzere karmaşık yük koşullarına uyum sağlama yeteneğine sahiptirler.

NSK, 40m²'lik standının başka bir bölümünde, CER motorları için çözümlerini sunacak. CER motoru rulmanlarının anahtar özelliği yalıtımdır. Rulmanın içinden yüksek akım iletimi, rulman kanalında ve yuvarlanma elemanları temas yüzeylerinde erken rulman hasarına neden olacak elektrolitik korozyona sebep olabilir.

NSK, bu zorluğun üstesinden gelmek için plazma ile püskürtülmüş optimize edilmiş alümina bazlı seramik kaplamalı dış bileziklere sahip silindirik makaralı rulmanlar ve sabit bilyalı rulmanlar da dahil olmak üzere bir kaç farklı tasarım sunmaktadır. Yüksek mekanik dayanım sergileyen ve yüksek yükleri taşıyabilen bu yalıtım kaplaması, elektrolitik korozyona dayalı aşınmayı önleyerek güvenilirliği artırır. NSK'nın seramik kaplama işlemi, Japonya'nın en yeni nesil Shinkansen yüksek hızlı yolcu trenlerinde her gün kendini kanıtlamaya devam ediyor.

Birinci sııf elektrik izolasyonunun gerekli olduğu ve/veya yüksek hızların talep edildiği CER motoru uygulamaları için en yeni buluşlardan birisi, yuvarlanma elemanları olarak seramik bilyelerin kullanıldığı NSK hibrit sabit bilyalı rulmanlarıdır. Standart çelik rulmanlarla aynı yük taşıma kapasitesine sahip olan NSK'nın hibrit sabit bilyalı rulmanları, hizmet ömrünü uzatmaya yardımcı olmak için sürtünmeyi azaltır ve daha az merkezkaç kuvveti üretir. Böylece, artan gres ömrü nedeniyle bakım maliyetleri azaltılabilir.

NSK'nın bu alandaki bir diğer çözümü de PPS izoleli rulmanlardır. Cam elyaf takviyeli polifenilen sülfür (PPS) reçine, elektrolitik korozyona karşı koruma sağlamak için rulman dış bileziklerinin dış çapı ve dış bilezik yan yüzeyleri üzerinde bir kaplama görevi görür. PPS'nin fiziksel özellikleri seramikten biraz daha düşük olsa da reçine malzemesi daha ekonomiktir ve bu da onu A/C CER motorlarıyla donatılmış yeni nesil geleneksel yolcu trenleri için ideal hale getirir.

NSK, InnoTrans'ta şanzıman rulmanı çözümlerini de sunacaktır. Şirket, bir dizi yenilikçi rulmanları içeren bir lokomotif şanzımanının maket modelini sergileyecek . Çok çeşitli dişli kutusu tasarımları için uygun olan NSK'nın bu uygulamaya yönelik çözümleri, yüksek tutukluk direnci, yüksek darbe ve titreşim direnci, düşük ısı üretimi ve yorulma ömrünü arttıran yüksek aşınma direncine sahiptir. NSK uzun yıllardır Japonya'nın yüksek hızlı yolcu trenlerindeki helisel dişliler için konik makaralı rulmanlar tedarik etmektedir.

Rulmanların yanı sıra NSK standı InnoTrans ziyaretçilerine demiryolu araçlarında aktif titreşim kontrolü için bir çözüm olarak son derece hassas ve yüksek verimli bir NSK vidalı mil aktüatörünü görme fırsatı sunacak. Standın diğer bir alanında, NSK grubunun bir parçası olan B&K Vibro'ya ayrılacak ve etkin bakım stratejileri için ve hayati önem taşıyan veri toplamaya olanak sağlayan son teknoloji ürünü VCM-3 durum izleme sistemi ve AS-064 hızlanma sensörleri sergilenecek.

Yeni nesil yolcu trenleri giderek daha hızlı hale geliyor ve bu da rulman teknolojilerinden daha yüksek beklentiler getiriyor. NSK, güvenlik, performans, konfor, ağırlık ve maliyet verimliliğini artırabilecek ürünler yaratmak için hem OEM hem de satış sonrası sektörlerinde demiryolu endüstrisi ortaklarıyla birlikte çalışmaya devam ediyor. InnoTrans ziyaretçileri, özel projeler veya uygulamaları tartışmak üzere NSK'nın uzman ekibiyle bir araya gelmeye davet ediliyor.

1) NSK RCT sızdırmaz konik makaralı rulmanlar, lokomotif aks kutusu uygulamalarında güvenilirlik, uzun hizmet ömrü ve güvenlik sergiler


NSK, InnoTrans 2022'de demiryolunun geleceğini harekete geçirecek
 
2) NSK’ın izole rulmanları, lokomotif CER motorlarında kullanım amaçlı optimize edilmiş alümina bazlı seramik kaplamalı rulmanları içerir


NSK, InnoTrans 2022'de demiryolunun geleceğini harekete geçirecek
 
3) NSK'nın hibrit sabit bilyalı rulmanlarında, CER motoru uygulamaları için yuvarlanma elemanları olarak seramik bilyalar kullanılır


NSK, InnoTrans 2022'de demiryolunun geleceğini harekete geçirecek
 

  Ask For More Information…

LinkedIn
Pinterest

Join the 155,000+ IMP followers