www.endustriweb.com
Seco Tools

Seco Takım Yenileme Servisi %30'un Üzerinde Büyüdü ve Büyümeye Devam Ediyor

Seco Tools portföyündeki en hızlı büyüyen parmak freze ve matkap alanlarından biri olan şirketin sert yuvarlak takım yenileme hizmeti, 2022 yılında %30'un üzerinde kullanım artışı yaşadı.


Müşteriler için önemli maliyet tasarruflarına ek olarak yenilenmiş Seco takımı, tekrar bilenen veya keskinleştirilen takımlara kıyasla orijinal performansının %85 ila %95'ini yeniden kazanmaktadır. Yenilenmiş takım performansı, parametreleri yeniden ayarlamak veya performanstan ödün vermek zorunda kalmadan, günümüzün gelişmiş işleme stratejilerinde (örneğin takım çapının yalnızca küçük bir kısmının kesiğe girdiği dinamik frezeleme işlemlerinde) beklentileri karşılar. Üreticiler aynı zamanda sürdürülebilirliklerini artırıp parça başına emisyonların azaltılmasına yardımcı olur. Bu işlenmemiş hammaddelerden yeni sert yuvarlak takım üretmesi gerekenler için de geçerlidir.

Yenileme ve tekrar bileme
Tekrar bileme işlemi bir takımın kesme kenarlarını keskinleştirir. Diğer yandan Seco yenileme, yuvarlak takımları özellikler ve performans açısından orijinal durumlarına yakın bir seviyeye geri getirir. Bu kalite seviyesi Seco tarafından garanti edilmektedir ve günümüzde atölyeler, özellikle otomatikleştirilmiş ve insansız operasyonlar için süreç istikrarı söz konusu olduğunda bu güvenceyi talep etmektedir.

Seco sürecinin faydaları
Seco bir takımı yenilerken yeni takım üretiminde kullanılanla aynı süreç geçerlidir. Buna aynı makine tipindeki, aynı programlarla ve çark tipleriyle yapılan tüm ilgili bileme adımları ve takım yeni üretildiğinde uygulanan kaplamaların yeniden uygulanması dahildir. Seco, takımı ve tamamen orijinal/yeni gibi özellikler ile eşleşen yenileme programını tanımlayıp gerekli tüm mikro ve geometrik özellikleri uygular.

Ayrıca, takımın kullanım ömrünü önemli ölçüde uzatmak için Seco yenileme işlemi aynı takıma genellikle iki veya üç kez uygulanabilir. Bu yenileme döngülerinin her biri, Seco Tools Küresel Yenileme Lideri Ruud Zanders'a göre, yeni bir takım fiyatının yarısı ilâ üçte biri arasında bir maliyet düzeyinde gerçekleştirilmektedir. Zanders şöyle söylüyor: "Tasarruf, 1+3=2 denklemiyle (bir yeni takım maliyeti artı üç yenileme eşittir iki yeni takım fiyatı) basit bir şekilde temsil ediliyor."

Yenileme, döngüsel ekonomiye katkıda bulunur
Seco Tools'un döngüsel ekonominin üç temel ilkesine (atık ve kirliliğin ortadan kaldırılması, ürün ve malzeme döngüsü ve doğa rejenerasyonu) katkıda bulunan yenileme programı, atölyelerin yuvarlak takımların kullanım ömrünü en üst düzeye çıkarmasına ve ürünleri daha uzun süre kullanmasına yardımcı olmanın yanı sıra çevre üzerindeki etkiyi azaltır. Takımlar, yenileme yoluyla tekrar kullanılabilir ve sonra geri dönüştürülebilir.

Seco takım yenileme hakkında daha fazla bilgi için www.secotools.com adresini ziyaret edin.


Seco Takım Yenileme Servisi %30'un Üzerinde Büyüdü ve Büyümeye Devam Ediyor
 

Seco Takım Yenileme Servisi %30'un Üzerinde Büyüdü ve Büyümeye Devam Ediyor
 
 

  Ask For More Information…

LinkedIn
Pinterest

Join the 155,000+ IMP followers