www.endustriweb.com
De Dietrich Process Systems

De Dietrich, Teknoloji Laboratuvarını, Süperkritik CO2 Teknolojilerine Yönelik Cihazlarla Genişletiyor

De Dietrich, Thar Process firmasından tedarik ettiği yeni sistemler sayesinde, ilaç endüstrisindeki ve bitkisel maddeleri işleyen sektörlerdeki müşterilerine sunduğu özütleme (extraction) ve saflaştırma (purification) teknolojilerini kendi bünyesinde geliştirebilecek ve test edebilecek.

De Dietrich, Teknoloji Laboratuvarını, Süperkritik CO2 Teknolojilerine Yönelik Cihazlarla Genişletiyor


De Dietrich Process Systems, süperkritik karbondioksit (CO2) teknolojilerine dayanan çözümler sunmak üzere kabiliyetlerini ve altyapısını güçlendirmeye devam ediyor. Firmanın İlaç ve Yeşil Çözümler İş Birimi Direktörü Frédéric GUICHARD, konuyla ilgili şunları söylüyor: “Süperkritik CO2’nin, geleneksel organik çözücülere çevreci bir alternatif oluşturduğunu görüyoruz. Süperkritik CO2, çevreci olmasının yanı sıra düşük toplam sahip olma maliyeti, gerekli ekipmanların kolay kurulumu ve ATEX yönetmeliklerine tabi olmama gibi bir dizi avantaj da sunuyor.” De Dietrich, bu alandaki uzmanlığını geliştirmek amacıyla süperkritik akışkan özütleme (Supercritical fluid extraction / SFE) ve süperkritik akışkan kromatografisi (Supercritical fluid chromatography / SFC) işlemlerini yerine getirecek 2 yeni ekipman satın aldı. Şirket, aynı zamanda bunları müşterilerine test amaçlı sunacak.

Kolayca ölçeklenebilen ve uyarlanabilen süperkritik CO2 teknolojileri, birçok kullanıcı için büyük bir potansiyele sahip. De Dietrich, bu alandaki başlangıç çalışmaları için kullanacağı CO2 özütleme ve CO2 kromatografi ekipmanlarını satın alarak, Thar Process’in süperkritik teknolojiler alanındaki tecrübelerinin tüm potansiyelini ortaya çıkarmayı hedefliyor. Alanında öncü bir firma olan ABD merkezli Thar Process, birçok “Fortune 500” şirketi tarafından da tercih ediliyor. Thar Process, ekipman sağlamanın yanı sıra Pittsburgh’taki tesislerinde bulunan ekipmanla diğer firmalar için imalat hizmeti (toll processing) de veriyor. Firmanın Avrupa’da da uzmanlarının bulunması, De Dietrich ile birlikte çalışabilmesinin önünü açan etmenlerden biri oldu.

Söz konusu 2 ekipman, yıl sonundan önce, De Dietrich’in Fransa’nın Semur-en-Auxois kentinde bulunan teknoloji laboratuvarı Tech Lab’da, ayrı bir bölüme yerleştirilecek. Fransa’nın devlet destek programı France Relance’nin desteğiyle, De Dietrich’in İlaç ve Yeşil Çözümler İş Birimi için inşa edilen Tech Lab, yeni süreçler ve çözümler geliştirme merkezi konumunda bulunuyor. GUICHARD, çalışmalarıyla ilgili şu noktaların altını çiziyor: “Geleneksel kurutma ve toz işleme süreçlerinin yanı sıra süperkritik CO2 de testler için sunduğumuz bir teknoloji olacak. Thar Process’in eğitim ve destek hizmetleri ve De Dietrich’in uzmanlığı, bu yeşil teknolojiyi tüm dünyaya yayacak.”

www.dedietrich.com/en


De Dietrich, Teknoloji Laboratuvarını, Süperkritik CO2 Teknolojilerine Yönelik Cihazlarla Genişletiyor

  Ask For More Information…

LinkedIn
Pinterest

Join the 155,000+ IMP followers