www.endustriweb.com
NSK

NSK'dan yüksek hızlı, kullanımı kolay, uzun ömürlü bilyalı rulmanlar

Yüksek çalışma hızları, kolay kullanım ve uzun hizmet ömrü gerektiren uygulamalar, NSK'nın yeni dört nokta temaslı bilyalı rulmanlarından faydalanacaktır.

Yenilikçi QJ serisi, yüksek güçlü dış bilezik kılavuzlu pirinç kafesleri ve iyileştirilmiş çalışma hassasiyetleri sayesinde, son derece yüksek hızlara ulaşabilirler. 35°'lik temas açıları daha uzun ömür sağlamaya, duraklama süresini en aza indirmeye ve bakım masraflarını en aza indirmeye yardımcı olur.

Göze çarpan pek çok özelliğin yanı sıra, QJ serisi dört nokta temaslı bilyalı rulmanlar, ikiye ayrılan bir iç halka içerir. Kullanıcılar, kolay kullanım için bu gelişmiş tek sıralı eğik bilyalı rulmanların dış halkasını iç halkanın yarısından (şaft merkezine dik bir düzlem boyunca bölünmüş) ayırabilir.

NSK QJ rulmanları, zorlu uygulamaların zorluklarını karşılamak için her iki yönde de önemli eksenel yükleri kaldırabilir. Sonuç olarak, bu rulmanlar saf eksenel yükleri veya eksenel yükün yüksek olduğu birleşik yükleri taşımak için idealdir.

Diğer bir önemli avantaj, QJ serisinin kompakt boyutudur. Tek bir QJ ünitesi, geleneksel rulmanların yüz yüze veya sırt sırta düzenlemesinin yerini alabilir ve tasarım alanından tasarruf sağlar.

Yararlanacak sayısız uygulama arasında yağsız vidalı kompresörler, endüstriyel pompalar, traktör şanzımanları, robot dişli kutuları ve servo motorlar yer alır. Petrokimya, kimya ve ilaç endüstrilerindeki diğer uygulamalar da bu rulmanların sağladığı katma değerden yararlanabilir.

Katma değer, NSK'nın hassas işlenmiş pirinç kafesle tamamlanan özel bir iç tasarımın oluşturulmasında uyguladığı onlarca yıllık deneyim ve uzmanlık başta olmak üzere birçok faktörden kaynaklanmaktadır. Bu kombinasyon, artırılmış sınırlama hızı, yüksek boyutsal ve çalışma hassasiyeti (P6) ve dar bir eksenel boşluk aralığı sunar. Ek avantajlar arasında azaltılmış ısı üretimi, titreşim ve gürültü sayılabilir.

NSK QJ serisi dört nokta temaslı bilyalı rulmanlar, her iki yönde de önemli eksenel yüklere dayanabilir


NSK'dan yüksek hızlı, kullanımı kolay, uzun ömürlü bilyalı rulmanlar
 

  Ask For More Information…

LinkedIn
Pinterest

Join the 155,000+ IMP followers