www.endustriweb.com
THK News

THK: ÇOK KARARLI ÇALIŞMA ÖZELLIKLERI IÇIN ÇAPRAZ MAKARALI KILAVUZ VRG

Çapraz Makaralı Kılavuz VRG ile THK, sınırlı strok hareketleri için son derece düzgün çalışan ve yüksek hassasiyetli bir doğrusal kılavuz sunar.

THK: ÇOK KARARLI ÇALIŞMA ÖZELLIKLERI IÇIN ÇAPRAZ MAKARALI KILAVUZ VRG
Çapraz Makaralı Kılavuz VRG ve merkez raylı yeni tip VRG-W

Montajı kolaylaştırmak ve kılavuz sistemini daha da kompakt hale getirmek için THK artık bu seriyi geniş bir merkez rayıyla da sunuyor.

Bu Çapraz Makaralı Kılavuzun özel bir özelliği, her doğrusal hareket sırasında kafesi ortogonal olarak düzenlenmiş hassas makaralarla eşzamanlı olarak yönlendiren entegre kremayer ve pinyon mekanizmasıdır. Bu şekilde, kafesli lineer kılavuzlarda titreşimler, atalet momentleri veya şoklar nedeniyle meydana gelebilecek ve daha fazla aşınmaya ve/veya çalışma kesintilerine yol açabilecek kafesin yer değiştirmesi önlenir. Ayrıca silindirler ile kafes arasındaki yakın temas, yağlayıcı sızıntısını azaltır ve aynı zamanda düşük aşınmalı ve düşük sürtünmeli çalışma sağlar. Zorlu uygulamalar için VRG tipinin korozyona dayanıklı versiyonu da mevcuttur.

İki paralel Çapraz Makaralı Kılavuz monte edilerek kılavuz, dört ana yönden gelen yükleri karşılayabilir; bu, yeni merkez ray ile daha da kolay bir şekilde başarılabilir. Burada çok kompakt ve hassas bir kılavuz sistemi elde etmek için yalnızca çapraz makaralı kılavuzun takılması yeterlidir.

Dengeli, düzgün çalışma özellikleri ve son derece kompakt boyutları sayesinde Çapraz Makaralı Kılavuz VRG aynı zamanda minimum strok hareketi olan uygulamalar için de uygundur. Önceki tip VR ile boyutsal olarak uyumludur ancak daha fazla yuvarlanma elemanına ve daha yüksek yük kapasitesine sahiptir. Optik ölçüm cihazlarında, yarı iletken üretim sistemlerinde, optik konumlandırma sistemlerinde, taşıma cihazlarında ve X-ışını makinelerinde kullanım için idealdir.

Download catalogue PDF

www.thk.com

  Ask For More Information…

LinkedIn
Pinterest

Join the 155,000+ IMP followers