www.endustriweb.com
HMS Industrial Networks AB

IEC 61850 ve IEC 60870 için LTE desteği ile yeni Ixxat Smart Grid Ağ Geçitleri

Ixxat® SG ağ geçitleri, endüstriyel otomasyon cihazları ile enery ağları arasındaki iletişimi sağlıyor. HMS Networks, Ixxat SG ağ geçidi serisini artık hücresel bağlantı için 4G/LTE modem ve 4 portlu Ethernet anahtarlama işlevleri sunarak kullanıcılarına trafo merkezleri ve elektrik santralleri için ilave enerji ağı seçenekleri sağlayan yeni versiyonlarla genişletiyor.

IEC 61850 ve IEC 60870 için LTE desteği ile yeni Ixxat Smart Grid Ağ Geçitleri

Çeşitli enerji ağı kullanım alanları – mini-RTU, ağ geçigi ve uzaktan erişim

Ixxat SG-ağ geçitleri, modern enerji santralleri ve güçlendirme sistemleri ile trafo merkezlerinin dijitalleştirilmesini sağlayan büyük ölçekli enerji tüketici kurulumları gibi pek çok enerji otomasyonu alanında kullanılıyor.  SG-ağ geçitleri pek çok farklı işlev sağlayabiliyor. Örneğin kontrol ağlarını endüstriyel otomasyon cihazlarıyla birbirine bağlar, uzaktan erişim sağlar, farklı protokoller arasında ağ geçidi görevi görür ve böylelikle son teknoloji IIoT uygulamalarının geliştirilmesini sağlar.

Arttırılmış veri kullanılabilirliği için hızlı hücresel bağlantı

Yeni entegre 4G modem ve kapsamlı protokol desteği ile Ixxat SG-ağ geçitleri, küçük ve uzaktaki enerji dağıtım istasyonlarının kolay dijitalleştirilmesi için ideal bir çözüm. 4G CAT1 bağlantısı, düşük gecikme süresi, yüksek ağ kapsama alanı ve kablolu Ethernet, DSL veya fiber optikten bağımsız evrensel veri kanalı ile 10 Mbps aşağı akış ve 5 Mbps yukarı akış iletişimi sunar. 4G, ana veya yedek iletişim kanalı olarak kullanılabilir. IEC 61850, IEC 60870-5-104, MQTT ve OPC-UA dahil dahil tüm desteklenen IP tabanlı protokoller, kablosuz bağlantı üzerinden iletilebilir. 4G modem aynı zamanda bağımsız bir iletişim kanalı olarak da kullanılabilir ve böylelikle cihaz bakımı ve alarm mesajları (SMS veya MQTT), öngörücü ve uzaktan bakım uygulamalarının doğrudan uygulanmasını sağlar.

Yeni çok yönlü 4 port switch versiyonları tanıtılıyor

4G seçeneğine ek olarak, Ixxat SG ağ geçitlerinin yeni çok bağlantı noktalı sürümleri artık veri düzeyinde birkaç bağımsız arayüz aracılığıyla ağların güvenli bir şekilde bağlanmasını sağlıyor. Böylelikle enerji otomasyon ağları ile endüstriyel Ethernet sistemleri (PROFINET veya EtherNet / IP gibi) arasındaki veri alışverişi ve ayrıca IoT sistemlerine ve bulut uygulamalarına erişim daha kolay hale geliyor. Her ağ segmenti ayrı olarak bağlanırken diğer tüm segmentlerle veri alışverişi sürdürülebiliyor. Güvenlik duvarı da dahil olmak üzere entegre güvenlik işlevleri sayesinde, genel sistemin tasarımı ve bakımı kolay olup, geleneksel ağ geçidi ve anahtar kombinasyonlarının kullanımına kıyasla da yetkisiz erişime karşı önemli ölçüde daha sağlam ve güvenlidir.

IEC 61850 ve IEC 60870 için LTE desteği ile yeni Ixxat Smart Grid Ağ Geçitleri

  Ask For More Information…

LinkedIn
Pinterest

Join the 15,000+ IMP followers