www.endustriweb.com
innodisk

Innodisk, Yapay Zekâ Alanındaki Uzmanlığını, FPGA Yapay Görme Platformu ( Machine Vision Platform) EXMU-X261 ile Gözler Önüne Seriyor

Endüstriyel depolama, DRAM bellek ve gömülü çevre birimleri alanında dünyanın önde gelen üreticilerinden olan Innodisk, yapay zekâ alanındaki yeni adımını, FPGA Yapay Görme Platformu EXMU-X261’in lansmanını gerçekleştirerek attı.

Innodisk, Yapay Zekâ Alanındaki Uzmanlığını, FPGA Yapay Görme Platformu ( Machine Vision Platform) EXMU-X261 ile Gözler Önüne Seriyor

Innodisk’in FPGA (Field Programmable Gate Arrays / Sahada Programlanabilir Kapı Dizileri) Yapay Görme Platformu, akıllı şehir ve akıllı fabrika uygulamaları için geliştirilen AMD Xilinx Kria K26 SOM yongasından güç alıyor. Platform, yapay görme uygulamaları geliştirmek isteyen endüstriyel sistem entegratörlerine rehberlik ederek etkin çözümler geliştirmelerini sağlayacak.

Önemli yapay görme uygulamalarından biri olan ve ürünlerdeki kusurları tespit eden otomatik görsel inceleme, günümüzün üretim hatlarının önemli işlevlerinden birini oluşturuyor. Otomatik görsel inceleme sayesinde ürünün beklenen şekilde çalışacağından ve spesifikasyonlara uyduğundan emin olunuyor. Bu tip kullanımlarda, hızlı ve hatasız sistemlerin sağlanması kritik bir öneme sahip. Yapay zekâ teknolojileri kullanılmadığında, operatörlerin her bir parçayı kendilerinin incelemesi gerekiyor. Bu da parça başına ortalama 3 saniye zaman geçmesi anlamına geliyor. Günümüzde, Innodisk’in FPGA Yapay Görme Platformu gibi yapay zekâ destekli çözümler sayesinde, üretim hatlarında ürün inceleme otomatik hale getirilebiliyor ve böylelikle bu süreç, hem daha az maliyetli ve de daha hızlı olmasıyla beraber insan hatasından tamamen arınmış bir şekilde yürütülebiliyor.

Innodisk’in FPGA Yapay Görme PlatformuEXMU-X261; 1GbE yerel ağ (LAN), 4 USB 3.1 Gen1 portu, 2 M.2 arayüzü başta olmak üzere bir dizi bağlantı ve genişletme seçeneğiyle geliyor. Platform, 0°C -70°C standard sıcaklık aralığında çalışabiliyor olmasının yanısıra -40°-+85°C olarak endüstriyel uygulamalar için çalışma sıcaklık aralığı seçeneği de sunmaktadır. Bunun yanısıra EXMU-X261, Innodisk’in, ağ üzerinden erişilemeyen (out-of-band / OOB) sistemlerin uzaktan yönetilebilmesini sağlayan ürünü InnoAgentile de uyumlu. Bu da platformun, sistem çökmesi veya çevrimdışı olma gibi durumlarda bile uzaktan yönetilebilmesini sağlıyor. Otomatik olarak çalışan bu özellik ile hem maliyetleri düşürüyor hem de insan gücüne olan ihtiyacı azaltıyor.

Innodisk’in AI Suite yazılım geliştirme kitinin (SDK) EXMU-X261’i desteklemesi sayesinde, müşteriler, AMD Xilinx Kria K26 SOM ile pazardaki uygulama daha hızlı erişme kolaylığı sağlıyor. AI Suite SDK; FPGA modellerinin bir araya geldiği “Model Zoo” ve Innodisk’in kendi yazılım ürünleri olan Innodisk Cloud Administration Platform (iCAP / Innodisk Bulut Yönetim Platformu) ve Innodisk Vision Intelligence Toolkit (iVIT / Innodisk Bilgisayarlı Görüş Zekâsı Kiti) gibi çözümleri de içinde barındırıyor. Örnepin iVIT ile, geliştirme faaliyetlerini etkin bir şekilde kod yazmadan (no-code-operation) derin öğrenme ortamı sunuyor.

  Ask For More Information…

LinkedIn
Pinterest

Join the 155,000+ IMP followers