www.endustriweb.com
HMS Industrial Networks AB

HMS Networks, Red Lion Controls'ü satın alarak Kuzey Amerika'daki varlığını önemli ölçüde genişletti

Küresel bir endüstriyel bilgi ve iletişim teknolojisi sağlayıcısı olan HMS Networks AB (publ) ("HMS"), Red Lion Controls Inc. ve Red Lion Europe GmbH'deki hisselerin yüzde 100'ünün yanı sıra diğer yetki alanlarındaki belirli varlıkların ("Red Lion") satın alınması yoluyla ABD merkezli köklü bir endüstriyel otomasyon çözümleri sağlayıcısı olan Red Lion Controls işletmesini satın almak için Spectris Group Holdings Limited ile bugün itibariyle bağlayıcı bir anlaşma imzaladı ve böylece HMS'nin Kuzey Amerika pazarındaki varlığını önemli ölçüde genişleterek sunduğu hizmetleri mükemmelleştirdi.

HMS Networks, Red Lion Controls'ü satın alarak Kuzey Amerika'daki varlığını önemli ölçüde genişletti

Özetle satın alma işlemi:
  • HMS, Red Lion'ı 345 milyon ABD Doları (yaklaşık 3.600 milyon SEK) nakit ve borçsuz bazda (İşletme Değeri) satın almak için bağlayıcı bir anlaşma imzaladı.
  • Red Lion, birinci sınıf markalara sahip yenilikçi bir ürün portföyü ile ABD merkezli köklü bir endüstriyel otomasyon çözümleri sağlayıcısıdır. Bu satın alma, HMS'nin Kuzey Amerika'daki varlığını önemli ölçüde güçlendirecek ve hem HMS'nin hem de Red Lion'ın ürünlerinin kendi pazar kanalları üzerinden çapraz satışını mümkün kılacaktır.
  • HMS ve Red Lion'ın birleşimi, 30 Eylül 2023'te sona eren on iki aylık dönemde 4,4 milyar SEK'i aşan yıllık satışlara ve yaklaşık yüzde 24'lük düzeltilmiş FVÖK marjına sahipti.
  • Satın alma işleminin, geleneksel düzenleyici onaylara ve kapanış koşullarına tabi olarak 2024 yılının ilk yarısında tamamlanması beklenmektedir.

"Red Lion'ı HMS Networks ailesine kattığımız için çok mutluyuz, iki şirket hem ürün, hem coğrafi varlık, hem de kültürel açıdan mükemmel bir uyum içinde. Red Lion'ın HMS'nin sunduklarını tamamlayıcı nitelikte olan ve sınırlı örtüşme gösteren ürün portföyü ile Red Lion'ın cazip Kuzey Amerika pazarında güçlü bir konuma sahip olması ve HMS'nin Avrupa'daki çekirdek pazarları ile coğrafi eşleşme, iyi çapraz satış fırsatları yaratacaktır.

Red Lion'ın "Access" ürünleri HMS'nin Anybus ve Ewon ürün gruplarıyla iyi bir uyum sağlarken, Red Lion'ın "Connect" ürünü HMS'nin birkaç yıldır aradığı güçlü bir pazar pozisyonuna sahip güçlü bir Ethernet Switch teklifi sunuyor. Son olarak, Red Lion'ın "Visualize" ürünü, Endüstriyel Otomasyon ortamındaki merkezi rolü ve HMS'nin bağlantı ve ağ teklifinin üzerine ek değer sağlama kabiliyeti ile giderek daha ilgi çekici hale gelen Veri Görselleştirme çözümünü keşfetmesi için HMS'ye yeni fırsatlar sunuyor.

HMS CEO'su Staffan Dahlström, "Birlikte çalışmaya başlamak, şirketler arasındaki sinerjileri hayata geçirmek ve işlem tamamlandığında ortak gelecek yolculuğumuzda birbirimizin sonraki adımları atmasını sağlamak için sabırsızlanıyoruz." dedi.HMS Networks, Red Lion Controls'ü satın alarak Kuzey Amerika'daki varlığını önemli ölçüde genişletti

Stratejik gerekçe

HMS, Red Lion'ı 345 milyon ABD Doları (yaklaşık 3.600 milyon SEK) nakit ve borçsuz bazda (İşletme Değeri) satın almak için bağlayıcı bir anlaşma imzaladı.

HMS için cazip Kuzey Amerika pazarındaki varlığını güçlendirmek ve Kuzey Amerika pazarının talebini karşılamak için özel olarak geliştirilen ürün ve hizmetlerle ürün yelpazesini geliştirmek stratejik önem taşımaktadır.

Bu satın almanın, kısmen farklı pazar kanallarından yararlanarak HMS ve Red Lion arasında çeşitli çapraz satış sinerjileri yaratması beklenmektedir. Red Lion'ın satışlarının büyük bir kısmı, HMS'nin ağ geçidi ve uzaktan erişim ürünlerinin satışını artırmak için kullanabileceği iyi gelişmiş bir distribütör ağı aracılığıyla Kuzey Amerika'dan geliyor. Satışlarının yaklaşık yüzde 60'ını Avrupa'daki büyük otomasyon pazarlarında gerçekleştiren ve iyi gelişmiş ve hedeflenmiş pazar kanallarına sahip olan HMS, Red Lion hizmetlerinin belirli bölümlerini çapraz satışa sunabilecektir.

Ayrıca, satın alma işleminin hem HMS'nin hem de Red Lion'ın ürünlerinin çeşitli kısımlarında Ar-Ge ve ürün geliştirme sinerjileri yaratması beklenmektedir ve bu sinerjiler işlemin tamamlanmasının ardından daha ayrıntılı olarak incelenecektir.

Bir bakışta Red Lion

Merkezi York, Pennsylvania, Amerika Birleşik Devletleri'nde bulunan Red Lion, 50 yılı aşkın bir geçmişe sahip köklü bir endüstriyel veri işletmesidir ve müşterilerinin üretkenliği artırmak için gerçek zamanlı veri ve görünürlük elde etmelerini destekleyen yenilikçi ve ölçeklenebilir ürünler ve çözümler geliştirip üreterek dünyanın dört bir yanındaki endüstriyel kuruluşların verilerin değerini ortaya çıkarmasını sağlamaktadır. Red Lion'ın ana müşterileri fabrika otomasyonu, alternatif enerji, petrol ve gaz, enerji ve kamu hizmetleri, ulaşım ve su ve atık su segmentlerinde faaliyet göstermektedir.

Red Lion'ın sunduğu hizmetler üç temel ürün grubu etrafında toplanmaktadır:
  • Erişim ürünleri, gelişmiş bulut bağlantısı, uç zeka ve uzaktan cihaz yönetimi sunarak endüstriyel son müşterilerin uzak varlıklarından en yüksek değeri elde etmelerini sağlar. Bu ürün grubu Endüstriyel Ağ Geçitleri, Protokol Dönüştürücüler, Yönlendiriciler ve Erişim Noktalarını içerir.
  • Connect ürünleri, bu ürün serisinin ana parçalarını temsil eden Endüstriyel Katman 1 ve 2 Ethernet Anahtarları ile işletme performansını ve sistem çalışma süresini en üst düzeye çıkarmak için tesis operatörleri ve varlıkları arasındaki iletişimi güvenli, güvenilir ve kolay bir şekilde korur ve kolaylaştırır.
  • Visualize ürünleri, ana ürünlerini oluşturan İnsan Makine Arayüzleri (HMI) ve Panel Metreler ile zorlu ve sert ortamlarda performansı daha da optimize etmek için tesis operatörlerinin verilerini almasına, yönetmesine ve bunlarla etkileşime girmesine olanak tanır.
Red Lion, York, Pennsylvania (ABD), Mobile, Alabama (ABD), Dinkelsbühl, Almanya ve Pune, Hindistan'da bulunan dört geliştirme tesisine ve York ve Dinkelsbühl'de bulunan üretim tesislerine sahiptir. Red Lion, yaklaşık 300'ü Amerika Birleşik Devletleri'nde olmak üzere dünya çapında yaklaşık 400 kişiyi istihdam etmektedir.

Yasal onaylar ve kapanış

Satın alma işleminin kapanışının, 1976 tarihli Hart-Scott-Rodino Antitröst İyileştirme Yasası kapsamında ilgili makamlara başvurulması ve onaylanması ve Amerika Birleşik Devletleri Yabancı Yatırım Komitesi'ne başvurulması ve onaylanması da dahil olmak üzere geleneksel kapanış koşullarına tabi olarak 2024 yılının ilk altı ayında gerçekleşmesi beklenmektedir.

Bu bilgiler, HMS Networks AB (publ)'nin AB Piyasa Suistimal Yönetmeliği uyarınca kamuya açıklamakla yükümlü olduğu bilgilerdir. Bilgiler, yukarıda belirtilen irtibat kişileri aracılığıyla 11 Aralık 2023 tarihinde saat 18:00 CET'de yayınlanmak üzere sunulmuştur.

  Ask For More Information…

LinkedIn
Pinterest

Join the 155,000+ IMP followers