www.endustriweb.com
NSK

NSK prestijli üç ödülün sahibi oldu

NSK, teknik performans, ESG (çevresel, sosyal, yönetişim) ve çalışan çeşitliliği ve katılımı konularında kaydettiği ilerleme nedeniyle 2023'te üç ödül aldı.


NSK prestijli üç ödülün sahibi oldu
Bu son ödüller ve övgüler, NSK'nın önemli iş alanlarındaki ilerici çabalarını yansıtıyor.

Örneğin şirket, NSK Endüstriyel Makina Teknolojisi Geliştirme Merkezi Baş Mühendisi Dr. Satoru Arai'nin Japonya Makina Mühendisleri Birliği'nden (JSME) 2023 Üretim ve Takım Tezgâhı Teknik Başarı Ödülü'nü aldığını açıklamaktan gurur duyuyor. JSME, bu prestijli ödülü, yeni teknolojilerin, ürünlerin ve üretim yöntemlerinin geliştirilmesi yoluyla üretim ve takım tezgâhlarına olağanüstü bir katkıda bulunan kişilere vermektedir.

Ödül, Dr. Arai'nin benzersiz bir makina tasarım çerçevesi oluşturma ve takım tezgâhı durumu dengeleme teknolojisi geliştirme konusundaki başarılarını özellikle takdir ediyor. NSK Lineer Hareket Tahrik Ayarlayıcısı, takım tezgâhlarının gelişmiş otomasyonunu sağlayan ve üretim uygulamalarında yeni olanaklar sunan çevresel faydalar sağlayan durum dengeleme teknolojisinin bir örneğidir. NSK Lineer Hareket Tahrik Ayarlayıcısı henüz pazara arz edilmemiş olmasına rağmen daha şimdiden endüstri dünyasının dikkatini önemli ölçüde üzerine çekmeyi başarmış görünüyor.

Dr. Arai, "Makina ve bileşenlerin tasarımını entegre ederek yeni değer yaratma çalışmalarından dolayı bu ödülü almaktan onur duyuyorum" diyor. "NSK, daha fazla değer yaratma ve gerçek üretim ortamında uygulamaya yönelik çalışmalarını sürdürecektir."

NSK ayrıca, üstün sürdürülebilirlik performansı gösteren Asya-Pasifik bölgesindeki şirketlerden oluşan öncü bir ÇSY yatırım endeksi olan Dow Jones Sürdürülebilirlik Asya Pasifik Endeksi (DJSI Asya Pasifik Endeksi) için tekrar seçilmekten gurur duyuyor.

Şirket, 2002 yılından bu yana art arda 22 yıl boyunca DJSI Asya Pasifik Endeksine katılmak için seçilmenin sevincini yaşıyor. NSK, önümüzdeki dönemde de ÇSY yönetimini en önemli yönetim konularından biri olarak teşvik etmeye devam edecek ve şirketin iş faaliyetleri yoluyla sosyal sorunları çözmek için elinden gelen çabayı göstermeye devam edecektir.

Bu noktada en az diğerleri kadar önemli olan NSK'nın personel çeşitliliği ve kapsayıcılığı konusunda devam eden çalışmalarıyla ilgili bir ödülden bahsetmeden geçilmemelidir. Japonya merkezli kuruluş “work with Pride” tarafından tanımlanan ve LGBTQ topluluğuna yönelik girişimlerin bir değerlendirmesi olan Pride Index 2023‘e dayalı olarak NSK bir Altın Ödül daha aldı. NSK, şirketin her çalışanın yeteneklerini ve niteliklerini en üst düzeye çıkaran bir çalışma ortamı yaratma arzusunu yansıtan bu prestijli ödülü üç yıl üst üste almanın gururunu yaşıyor. Şirket, daha az görünür çeşitliliğe yönelik anlayış ve empatinin geliştirilmesine yardımcı olmak için LGBTQ topluluğu ile ilgili düzenli olarak girişimlere imza atmaktadır.

NSK Başkanı ve CEO'su Akitoshi Ichii, "Çeşitlilik bir rekabet kaynağıdır" diyor ve sözlerine şunu ekliyor: “İnovasyon için her bireyin kendine özgü niteliklerini tanıyan ve bunlara saygı duyan bir kurum kültürü esas olarak önemlidir. Müşterilerimizin bundan 100 ve hatta 1000 yıl sonra bile ihtiyaç duymaya, güvenmeye ve seçmeye devam ettiği bir şirket olabilmek için tüm paydaşların farklı değerlerine ve kişiliklerine saygı duyacağız, toplumun gelişimine katkıda bulunacağız ve NSK Grubunun sürdürülebilir büyümesini hedefleyeceğiz.”

www.nsk.com

  Ask For More Information…

LinkedIn
Pinterest

Join the 155,000+ IMP followers