www.endustriweb.com
Seco Tools

Seco Tools döngüsel ekonomi için iddialı bir hedef belirlerken geri dönüşümün önemini vurguluyor

Seco Tools, ekonomik faaliyetlerin sınırlı kaynak tüketiminden ayrılmasını ve ekonomik faaliyet sistemimizde atıkları yeniden kullanmayı önceliklendiren döngüsel ekonomiye büyük bir katkıda bulunmak için benzersiz bir konumdadır.

Seco Tools döngüsel ekonomi için iddialı bir hedef belirlerken geri dönüşümün önemini vurguluyor

Recycled Carbide Seco Tools.jpg

Dünyanın nadir ve sınırlı kaynaklarını nasıl kullandığımızı ve bunlardan maksimum değer ve kullanım elde etmemizi sağlamak için ne yapılabileceğini gözden geçirmemizi isteyen geri dönüşüm, tek unsur olmamakla beraber döngüsel ekonomide önemli bir rol oynuyor.

Geri dönüşüm, süreçler ve iş modellerinde yapılacak birtakım kapsamlı değişikliklerin öncülük etmesiyle Seco Tools'un 2030 yılına kadar %90 oranında döngüsel olmaya yönelik iddialı hedefine ulaşmasında kilit bir rol oynayacak. Seco Tools Sürdürülebilirlik ve Denetim Koordinatörü Ted Forslund, "Bu zorlu bir hedef ancak bunun şirketimiz ve işimiz için çok önemli olduğunun farkındayız," diyor. "Seco Tools açısından iyi olan şey, zaten gelişime açık geri dönüşüm süreçlerimizin olması. Dolayısıyla geriye müşterilerimizle iyi bir ortaklık oluşturarak takımları geri satın almamızın değerini anlamalarını sağlamak kalıyor. Böylece hiçbir şeyin boşa gitmediği kapalı bir döngü oluşmuş oluyor."

Küresel olarak, kullandığımız kaynakların yalnızca %8,6'sı geri dönüştürülüyor, bu da her şeyin %90'ından fazlasının bir kez kullanılıp imha edildiği anlamına geliyor. Seco Tools işinin niteliği nedeniyle şirket, yaşam döngüsünün sonuna gelmiş takımları geri satın alıp onları geri dönüştürerek veya yeni amaçlara hizmet edecek yeni takımlara dönüştürerek bu paradigmayı değiştirebilecek güçlü bir konumda bulunuyor. "Eski ürünleri geri satın aldığımız ve müşterilerin bunun avantajlarını anlamalarını sağladığımız bu tür ticareti yaygınlaştırdığımızda, yeni malzeme ve metal kullanmamız gerekmeyeceği için iklim değişikliğinin etkisini azaltabiliriz. Bu pek çok açıdan çift taraflı bir kazanç," diyor Ted Forslund.

Çevresel kaygılar konusunda sürekli artan farkındalık var ve tedarikçilerle müşteriler bu sorunlara yönelik girişimler görmek istiyorlar. "Şu ana kadar bu girişim hakkında müşterilerden çok pozitif yanıtlar aldık. Geri dönüştürülmüş malzeme kullanarak ürettiğimiz takımların aynı yüksek standartta olduğunu ve kaliteden ödün vermediğimizi biliyorlar. Ayrıca artık kullanışlı oldukları süreyi doldurmuş olan takımların geri satın alınması için de bir pazar var ve bu, onların da işine yarıyor. Sadece bunu iş ilişkilerimize pozitif bir şekilde dahil etmemiz gerek," diye açıklıyor Ted Forslund.


Seco Tools döngüsel ekonomi için iddialı bir hedef belirlerken geri dönüşümün önemini vurguluyor

Recycling Seco Tools.jpg

Döngüsel bir ekonomide geri dönüşüm çok önemlidir ancak aynı zamanda tasarruf, onarım ve yeniden kullanma sonrasında yapmamız gereken diğer bir unsur, "Bu önemli bir bileşen, fakat döngüsel ekonominin başka unsurları da var ve hepsine bakmamız gerekiyor. Bunlardan biri ürünlerimizin yaşam döngüsüdür. Bu ürünleri daha uzun süre dayanacak ve kullanışlı oldukları sürenin sonuna geldiklerinde geri dönüştürülebilecek şekilde nasıl tasarlayabiliriz? Yenilenebilir enerji ve sürdürülebilir tedarik zincirleri kullanarak bunları nasıl üretebiliriz? Döngüsel ekonominin özü, zaten oluşturduğumuz değeri korumaktır," diyor Ted Forslund.

Geri dönüşüm, atıkların en aza indirilmesine yardımcı olur ancak bunun tek yolu değildir. Değerli kaynak "kaçağını" durdurma amacıyla analiz edilebilecek geniş bir alan yelpazesi vardır: Dağıtım zinciri lojistiği, sınıflandırma, depolama, risk yönetimi, güç üretimi, hatta moleküler biyoloji ve polimer kimyası bu alanlar arasındadır. Düşük maliyetli ve daha kaliteli toplama ve işlem sistemleri ile kullanım ömrü sona eren ürünlerin etkili bir şekilde bölümlendirilmesi, Seco Tools'un döngüsel tasarım ekonomisini desteklemesini sağlayacaktır.

Çevre ve iklim değişikliğiyle ilgili sorunların ele alınmasında karşılaşılan en önemli sorunlardan birinin, görevin büyük bir ölçeğe sahip olmasına karşın Ted Forslund, Seco Tools'un 2030 yılına kadar %90 oranında döngüsel olma hedefine ulaşılabileceğine inanıyor. "Global zorluğun üstesinden gelmek için tedarikçilerimizle ve müşterilerimizle birlikte çalışmak çok önemlidir. Bunu yaparsak gezegenimiz için güvenli bir çalışma alanında daha az atıkla daha fazla değer yaratabiliriz, bu da her iki tarafın kazançlı çıkacağı bir durumdur," diyor.

Döngüsel ekonomi hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen bölgenizdeki Seco temsilcisiyle iletişime geçin veya www.secotools.com adresindeki sürdürülebilir ticaret sayfamızı ziyaret edin.

  Ask For More Information…

LinkedIn
Pinterest

Join the 15,000+ IMP followers