www.endustriweb.com
Parker News

PCH Ağ Portalı, yeni Ethernet iletişim modülleri ile fabrika otomasyonu sağlar

Parker Hannifin, makine G/Ç mimarisini dönüştüren Ethernet iletişim modüllerine yeni bir yaklaşım olan PCH Ağ Portalını piyasaya sürüyor. Fabrika otomasyonu pazarında makine maliyetlerinin, başlatma süresinin ve duruş sürelerinin azaltılmasına yardımcı olabilir.

PCH Ağ Portalı, yeni Ethernet iletişim modülleri ile fabrika otomasyonu sağlar

Ethernet iletişim modülü, tasarım ve entegrasyondan üretim ve bakım gereksinimlerine kadar makinenin kullanım ömrünün her döneminde kullanıcı gereksinimlerini karşılar. Mevcut çözümlerin çoğu modüler tasarımlara sahip olup boyutları değişkenlik gösterirken, sunduğu çok yönlü yapılandırılabilirliği tek bir kompakt kaplama alanına sığdıran PCH Ağ Portalı, pazara önemli bir fark getiriyor.

Bir diğer önemli özellikse kullanıcıların IO-Link'in gücünden yararlanmasına olanak sağlayarak bağlantı olanaklarını uzak IO'lara kadar genişletmesi ve kablolu bağlantıları sınırlandırması. IO-Link'in esnekliği, kullanıcıların bir bağlantı portunu dijital giriş (DI), dijital çıkış (DO) veya IO-Link ana portu olarak ayarlamasına da olanak tanır ve aralarında malzeme elleçleme sistemleri, araç karoseri montajı, endüstriyel montaj hatları, robotlar için kol ucu takımları (EOAT) ve diğer otomatik endüstriyel ekipmanların da yer aldığı uygulamalara katma değer sağlar.

Parker Hannifin'in Fieldbus/endüstriyel ağ ürün portföyünün bir parçası olan PCH Ağ Portalı'nın merkezi olmayan G/Ç ve IO-Link ana portları, optimize edilmiş makine mimarilerine ve daha yüksek seviyelerde yapılandırılabilirliğe giden yolu açarken, şirketin H Serisi ISO vanalarının beş boyutunun tümüne bağlanabilir.EtherNet/IP, PROFINET, Modbus TCP ve EtherCAT protokollerini desteklediğinden, PCH Ağ Portalı, birçok endüstriyel kontrolörle iletişim kurabilir. Bu özelliği; makine değişikliklerinin sık yaşandığı yerlerde, PLC'lere her zaman erişimin mümkün olmadığı yerlerde veya üretim sahasındaki engellerin kurulum, yapılandırma ve sorun giderme işlemlerinin uzun sürmesine yol açtığı yerlerde kullanım için PCH Ağ Portalı'nı ideal çözüm hâline getirir.

Her porttaki gerçek PNP/NPN devre anahtarlamalı yapılandırılabilir G/Ç ve IO-Link, makine tasarımında kolayca değişiklik yapılmasına olanak tanır. Geciktirme zamanlayıcıları ve zaman damgalı haddeleme 40 hataları, uyarıları ve olay günlükleri gibi yerleşik programlama işlevlerinin en deneyimsiz programcılar için bile sorun giderme ve entegrasyonu kolaylaştırması da bir diğer avantajdır. Kullanıcılar, güvenli ve kilitlenebilir bir Bluetooth® bağlantısı yardımıyla dizüstü bilgisayar, tablet veya telefon üzerinden yapılandırma ve sorun giderme işlemlerini gerçekleştirebilir.

-15 ile +49°C arasındaki sıcaklıklarda çalışabilen PCH Ağ Portalı, ağ mimarisinde gelecekte yaşanabilecek değişikliklere karşı makinelerin şimdiden hazır olması için yapılandırılabilir IO-Link ana portlarını IP65 sınıfı, kaynak sıçramalarına karşı dayanıklı bir yuva içinde barındırır.

PCH Ağ Portalı hakkında daha fazla bilgiyi şu adresten edinebilirsiniz: https://ph.parker.com/tr/tr/pch-network-portal.

www.parker.com

  Ask For More Information…

LinkedIn
Pinterest

Join the 155,000+ IMP followers