www.endustriweb.com
Seco Tools

Zorlu Tornalama Operasyonlarınızı Yeni Seco -RR93 ve -R3 Geometrileriyle Kolaylaştırın

Metal işleme talaşı yönetimi ve takım ömrü optimizasyonunda zorluk yaşayan üreticiler için Seco, tornalama ucu serisi RCMx'in bir parçası olarak yeni -RR93 ve -R3 geometrilerini piyasaya sunuyor. Demiryolu tekerleği tornalama gibi zorlu uygulamalar için tasarlanan bu yeni geometri uçlar, yeni kaba ve semi finiş talaş kırıcılarıyla sektör lideri Duratomic® kaplama teknolojisini bir araya getiriyor.

Zorlu Tornalama Operasyonlarınızı Yeni Seco -RR93 ve -R3 Geometrileriyle Kolaylaştırın
HQ_IMG_RCMX_Range_Inserts.jpg

-RR93 talaş kırıcı; takım ömrünü, üretkenliği, ürün güvenilirliğini artırır, talaş kontrolü çalışma alanını genişletir ve yüzey kalitesini iyileştirir. Bu yeni tasarım, -RR94 geometrisinin yerine geçer.

-R3 geometrisi; çelik, zorlu paslanmaz çelik ve süper alaşımlarda orta seviyeli finiş tornalama uygulamaları için idealdir. Optimum yerleşime sahip talaş kırıcı kanalları, 1.5 mm'lik düşük pasolarda bile talaşları kontrol eder. Yüksek ilerleme hızı 0.6 mm/devir ile 1.2 mm/devir arasındadır, kesme hızı ise 90 m/dak ile 160 m/dak arasındadır (bu kesme verisi aralığında doğru kararın verilmesi malzeme ve tezgah koşullarına bağlıdır). -R3 geometrisi, eski -R2 geometrisinin yerine geçer.

RCMx uç serisi kapsamındaki RCMT20-R2 pozitif vida bağlantı serisine yapılan ilaveler, işleme titreşimini önemli ölçüde azaltarak demiryolu tekerleği finiş tornalama ve zorlu malzemelerin kullanıldığı orta-kaba uygulamalar için ideal olan daha düz yüzeyler sağlar. Özel uç kenarı işlemleri ve korunan işlevsel sağlamlık sayesinde tarak şeklinde çatlaklar durdurulur ve kenar güvenliği artırılır.

Performansın artırılmasını sağlayan gelişmiş mekanik ve termal özellikler elde edilmesi için Duratomic® CVD alüminyum oksit kaplama işlemi, kaplama bileşenlerini atomik seviyede kontrol eder. Bu teknolojinin sunduğu kullanılmış kenar algılama özelliği sayesinde kesme kenarı israfı azaltılır.

Yeni -RR93 ve -R3 geometrileri ve Duratomic® kaplamalı kaliteler; R7, R8, R9, M1, B Sınıfı ve C Sınıfı dahil olmak üzere en yaygın demir yolu tekerleği malzemelerinde test edilmiştir.

Ürün Çeşitlerine Genel Bakış
• -RR93: 9 uç (RCMX20, RCMX25, RCMX32)
• -R3: 10 uç (RCMX20, RCMX25, RCMX32, RCMT20)
• Tüm uçlar, yeni Duratomic® TP kalitelerinde sunulur
• RCMX20-R3 TS2000 ve TS2050 kalitelerinde mevcuttur

RCMx serisi uçlarla ilgili daha fazla bilgi almak için lütfen bölgenizdeki Seco temsilcisiyle iletişime geçin veya RCMx uçları ürün sayfamızı ziyaret edin.

  Ask For More Information…

LinkedIn
Pinterest

Join the 15,000+ IMP followers